Wodowanie Modeli Jachtów Żaglowych

• Wodowanie Modeli Jachtów Żaglowych

fot. Sisi Cecylia

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na Wodowanie Modeli Jachtów Żaglowych w ramach rezydencji Józefa Gałązki w Parku Rzeźby na Bródnie.

„Projekt zakłada stworzenie kinetycznej instalacji rzeźbiarskiej na wodzie. Realizacja polegać będzie na otworzeniu wypożyczalni pływających modeli żaglówek nad jeziorkami w parku. Łódki będą w podstawowej gamie kolorystycznej (tj. czerwone, niebieskie, żółte i czarne), a ich forma będzie autorską syntezą kształtu łódki.

Zabawę łódkami i fenomen wypożyczania modeli zaobserwowałem w paryskim ogrodzie Jardin des Tuileries, gdzie tradycja zabawy łódkami ma już ponad 100 lat i została uwieczniona między innymi na obrazach Julesa René Hervé’a. Moja propozycja zakłada wykorzystanie tego niezwykle pięknego społecznie i plastycznie zjawiska na gruncie Parku Bródnowskiego, tak aby akt zabawy był również aktem tworzenia w czasie rzeczywistym ciągle nowych kompozycji przestrzennych. Do przechowywania łódek zaprojektuję i wykonam specjalny wózek”.

Józef Gałązka

Artysta będzie obecny nad jeziorkiem od strony pasażu w godzinach 11:00 - 17:00.

Inne wydarzenia z tego cyklu: