Dyskusja o trybie wyboru architekta nowej siedziby Muzeum

• Dyskusja o trybie wyboru architekta nowej siedziby Muzeum

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i TR Warszawa rozpoczęły procedurę wyboru architekta, któremu zostanie powierzone zadanie zaprojektowania zespołu budynków Muzeum i Teatru na placu Defilad w Warszawie.

Nie będzie to typowy konkurs, ale procedura negocjacji z ogłoszeniem, która w tym wypadku preferuje architektów z doświadczeniem przy projektach w dużej skali.

W związku z dużą ilością pytań o nowy sposób wyboru, zapraszamy na spotkanie wyjaśniające zasady przystąpienia do procedury i różnice między tradycyjnym konkursem a nowym trybem postępowania.

Spotkanie, które poprowadzi Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, odbędzie się w czwartek, 26 września, o godz. 19.00, w kawiarni przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza architektów.