Wewnątrz i na zewnątrz
Dziecko w Muzeum

Spotkanie „Wewnątrz i na zewnątrz” poświęcone jest wystawie „Wystawa” przygotowanej dla Muzeum przez znaną niemiecką galerię KunstWerke Institute for Contemporary Art. Kuratorka wystawy Susanne Pfeffer postanowiła przywrócić oknom Muzeum ich pierwotną funkcję witryn sklepowych. Prace artystów wypełniają olbrzymie okna tymczasowej siedziby Muzeum, można je oglądać niczym wystawy sklepowe. Warsztaty będą odbywały się wewnątrz i na zewnątrz budynku Muzeum. Wspólnie zastanowimy się, czym jest pojęcie „wystawy” i co różni wystawę sklepową od wystawy sztuki? Porozmawiamy o tym, czym jest w rzeczywistości przestrzeń sztuki – czy zawsze musi być to przestrzeń galerii lub muzeum? Na koniec każde z dzieci przy użyciu przeróżnych materiałów będzie mogło stworzyć własną wystawę w zaaranżowanej witrynie, które „wystawimy” w pasażu przed siedzibą Muzeum.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: