Wernisaż rocznika print control no. 1
Wystawa najciekawszych publikacji zaprojektowanych w Polsce

• Wernisaż rocznika print control no. 1

print control no. 1

Księgarnia Bookoff zaprasza do Muzeum na wernisaż rocznika print control no. 1. Podczas wernisażu zostanie zaprezentowany rocznik, który ukazuje panoramę polskiego designu drukowanego. Publikacja zawiera autorski wybór oraz prezentację 100 najciekawszych projektów drukowanych wraz z opisami technicznymi.

W drugiej części publikacji znajdują się wywiady z wybranymi polskimi designerami: Błażejem Pindorem, Joanną Zielińską, Honzą Zamojskim oraz kolektywami Fontarte, Moonmadness i Noviki.

Wszystkie teksty ukazały się równocześnie w języku polskim i angielskim.

print control to także projekt opierający się o działalność strony internetowej www.printcontrol.pl, na której są listowane najciekawsze polskie formy drukowane, nowatorskie rozwiązania graficzne, typograficzne i techniczne pojawiające się w publikacjach, jak również wydarzenia związane z projektowaniem graficznym oraz miejsca, w których można nabyć ciekawe książki, albumy i katalogi.

Rocznik print control został współwydany przez wydawnictwo txt publishing oraz Instytut Adama Mickiewicza. Publikacja będzie dostępna w księgarniach artystycznych i galeriach w całej Polsce oraz wybranych krajach Europy.

Towarzysząca wystawa będzie przeglądem najciekawszych publikacji, które prezentują wysoki poziom projektowy i produkcyjny. Dodatkowo odbędzie się mini panel dyskusyjny z projektantami graficznymi i członkami STGU.