wydarzenie w języku angielskim

• Ci, którzy wędrowali po falach. Prezentacja archiwum Odeskiej sztuki konceptualnej lat 80.

Zapraszamy na prezentację archiwum sztuki konceptualnej lat 80. XX w. w Odesie. Archiwum zostało zdigitalizowane i udostępnione po raz pierwszy szerokiej publiczności.

Podczas spotkania Natalia Rewko (kuratorka projektu) i Juri Lederman (aktywny uczestnik podziemnej sceny artystycznej tego okresu) opowiedzą o odeskiej kontrkulturze w cieniu socrealizmu oraz życiu i twórczości artystów zmagających się z cenzurą i prześladowaniami ze strony władz.

Goście: Natalia Rewko, Juri Leiderman
Prowadzenie: Robert Jarosz
Wydarzenie będzie streamowane na profilu FB Muzeum.
Wydarzenie w języku angielskim.

Wydarzenie odbywa się w przestrzeni wystawy. Udział w wydarzeniu wymaga pobrania bezpłatnej wejściówki w kasie Muzeum lub online w M sklepie. Wejściówki będą dostępne od piątku, 19.04.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.