Warsztaty rodzinne
Wielka zmiana – gdy Wieś staje się Muzeum Sztuki

• Warsztaty rodzinne

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, fot. Monika Orpik

Sprzed budynku Muzeum spogląda na nas ze swojego pomnika chłop, który stał się inspiracją dla kolejnych warsztatów rodzinnych. Na niedzielnym spotkaniu zastanowimy się, czy sztuka może być wystawiana nie tylko w muzeum, galerii czy w przestrzeni miejskiej, ale i na wsi? Jeśli tak, to wtedy co, oprócz widzów, ulega zmianie?

Szukając odpowiedzi na te i inne pytania wspólnie stworzymy autorską makietę wsi. Zadecydujemy, jak ma urbanistycznie wyglądać nasza wieś – czy będzie to osada, wieś rozproszona, czy może wieś, której centrum stanowić będzie droga krajowa? Ustawimy budynki mieszkalne, stodoły, remizę, kościół, zaznaczymy pola uprawne. Kiedy nasza makieta będzie gotowa, wzorując się na japońskiej Naoshimie, zmienimy ją w centrum sztuki współczesnej. Sami zadecydujemy gdzie znajdą się obiekty, może np. zboże skosimy w wielkoformatową pracę artystyczną? Przy tworzeniu naszej nietypowej wsi będziemy inspirować się pracami artystów, które znajdują się na wystawach w Muzeum.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne wydarzenia z tego cyklu: