Wanderratten - plener literacki
z Natalią Fiedorczuk-Cieślak

• Wanderratten - plener literacki

fot. Daniel Chrobak

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza wszystkich miłośników i adeptów słowa pisanego na niezwykłe wydarzenie - warsztaty pisarskie, poprzedzone wspólną wędrówką.

“Miejsce to było puste niczym niezapisana kartka. Takiego miejsca szukałam od zawsze. Z okien pociągu czy samochodu i w czasie marszu po bardziej wymagającym terenie przyzywał mnie nizinny przestwór, obiecujący przechadzki, które sobie zamarzyłam.”

Rebecca Solnit, “Zew włóczęgi. Opowieści wędrowne”

Rozpłynąć się w brudnej, niedookreślonej porze roku. W rytmie kroków, w rozbryzganym błocie zapaść w miękką ziemię. Teren nie musi zapierać tchu. Może być nieco nizinny, byle jaki, antywidokowy, dokładnie taki, jakie jest Mazowsze. Ważne, by iść.

W sobotę 30 marca o godzinie 11:00 spotkamy się na dworcu Warszawa Śródmieście, by wspólnie udać się Kolejami Mazowieckimi do miejscowości Błonie. Po wyjściu z pociągu opuścimy zabudowania, by odbyć około dziesięciokilometrowy spacer. Około godziny 16:00 wrócimy do Warszawy.

W niedzielę 31 marca o godzinie 14:00 spotykamy się na warsztatach w Muzeum nad Wisłą.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Natalia Fiedorczuk-Cieślak

pisarka, kompozytorka, trenerka twórczości i edukatorka. W 2016 ukazała się jej debiutancka powieść “Jak pokochać centra handlowe”, która zdobyła Paszport Polityki w dziedzinie literatury. Współpracuje m.in. z magazynem “Pismo”, pracuje jako konsultantka scenariuszy w Studiu Munka. Prowadzi kursy twórczego pisania w Gdyni (Muzeum Miasta Gdyni) i w Sopocie (Dwie Zmiany). Jest członkinią klubu krajoznawczego “Tęcza nad Zatoką”, którego członkowie przez okrągły rok penetrują znane i mniej znane piesze trasy okolic Trójmiasta. Jest wnuczką działkowca, przyrodnika i przewodnika PTTK po Augustowszczyźnie. Urodzona na Podlasiu, kocha nizinny, ponury czar Mazowsza, mieszka w Sopocie.

Sobota 30 marca

Zbiórka: Dworzec Warszawa Śródmieście (przy kasach koło peronu 3)

Na wycieczkę należy zabrać ze sobą coś do picia (rekomendujemy gorącą herbatę) i do jedzenia.

Koszt biletu kolejowego to 21 zł, bilet należy kupić we własnym zakresie.

Niedziela 31 marca

Zbiórka: recepcja Muzeum nad Wisłą

Bilet wstępu na warsztaty:

normalny 10 zł

UWAGA! Udział w warsztatach tylko dla osób, które były na wycieczce!

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

12:00 Warsztaty Pomnik. Warsztaty w Polskim Języku Migowym z tłumaczeniem na język polski MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Misza Czerniak i Uschi Pawlik z Fundacji Wiara i Tęczaoprowadzają po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy” MUZEUM nad Wisłą
19:00 Spotkanie My jesteśmy solą ziemi, My jesteśmy solą w oku Z Danielem Rycharskim rozmawia Mariusz Szczygieł Faktyczny Dom Kultury
Gałczyńskiego 12, Warszawa