Warsztaty filmowe z Tomkiem Grabowskim

• Zdjęcie czarno-białe, portret. Tomek Grabowski stoi na tle jasnej ściany. Jest ubrany na czarno. Uśmiecha się lekko.

Fot. Anna Harazmus

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty filmowe z wykorzystaniem smartfonów. Warsztaty odbędą się w Polskim Języku Migowym. Warsztaty są skierowane do osób posługujących się PJM.

Warsztaty poprowadzi Tomek Grabowski – Głuchy artysta multimedialny. Twórca wideoartów „ąturaż Głuchych" i projektu „Portrety Głuchych/Deaf Portraits". Grafik MIK. Współzałożyciel Grupy Artystów Głuchych. W swojej twórczości artystycznej eksploruje temat Kultury Głuchych oraz dyskryminacji osób g/Głuchych. Kieruje się ideą dialogu międzykulturowego oraz kształtowania świadomości społecznej w zakresie zrozumienia i poszanowania praw człowieka.

Podczas spotkania poznamy tajniki języka filmowego obejmujące: obrazowanie, kadrowanie, perspektywę, plan, punkt widzenia, ruch kamery, blokowanie ekspozycji oraz jej kreatywne użycie. Zapoznamy się z podstawami aplikacji filmujących, które oferują smartfony.

Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub 577 006 290

*Wydarzenie realizowane w ramach programu „Kultura bez barier".