Warsztaty dla dorosłych
Na wystawie prac finalistów 15. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

• Warsztaty dla dorosłych

Wystawa prac finalistów 15. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Fundacja Artystyczna Podróż Hestii zapraszają na warsztaty na wystawie finalistów 15. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Poprowadzi je Hanna Dyrcz – tegoroczna laureatka Nagrody Specjalnej Prezesa Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego ERGO Hestia.

Wielość znaczeń jest domeną sztuki – choć nie zawsze potrafimy te znaczenia rozszyfrować. Tylko co to właściwie znaczy, że coś znaczy? Linia, barwa, kształt, relacje przestrzenne – to nośniki znaczenia, które nie zmieniły się od czasów jaskini Lascaux. Jaką rolę pełnią w sztuce współczesnej? Od czego zależy ich postrzeganie?

Podczas warsztatów postaramy się odszukać i zinterpretować komunikaty zawarte w podstawowych środkach wizualnych, którymi posługują się autorzy prezentowanych na wystawie prac. Przyjrzymy się pracom (czasem nawet z bardzo bliska). Zestawimy je z przykładami z praktyki i krytyki artystycznej XX wieku. Odniesiemy się do kontekstu przestrzeni ekspozycji, teorii percepcji i semantyki – a w części warsztatowej stworzymy alternatywny katalog wystawy.

Obowiązują zapisy: zapisy@artmuseum.pl.