Warsaw & Kyiv Pride marching for peace

•  Warsaw & Kyiv Pride marching for peace

W sobotę 25.06 przez Warszawę przejdzie Parada Równości 2022, która w tym roku odbywa się pod hasłem “Warsaw & Kyiv Pride marching for peace”.

Wydarzenie, współorganizowane przez Kyiv Pride, jest gestem solidarności i wsparcia wobec ukraińskiej społeczności LGBTQ+ i całego społeczeństwa Ukrainy. W tym dniu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Solidarny Dom Kultury “Słonecznik” otworzą wspólne stoisko w Miasteczku Równości! (Lokalizacja: Park Świętokrzyski, Start: 10:00). Będziecie na nim mogli kupić książki wybrane przez Wydawnictwo MSN oraz otrzymać, w zamian za wpłatę niewielkiej kwoty na wskazaną zbiórkę online, specjalne “Słonecznikowe” gadżety:

Wlepki od Queers Against Kremlin i koszulki ze specjalnym Pride’owym, Słonecznikowym nadrukiem według projektu Kaja Kusztra; sito wykona Kwiaciarnia Grafiki). Uwaga - liczba koszulek jest ograniczona!

W godzinach 14:30-17:30 Kwiaciarnia Grafiki będzie drukować Pride’owego Słonecznika na dowolny przyniesiony przez Was ciuch, torbę czy fragment materiału. Zabierzcie ze sobą jasne rzeczy - wzór będzie drukowany czarna farbą!

Do zobaczenia w sobotę!

•••

У суботу 25.06 у Варшаві пройде Парад рівності 2022, який цього року відбувається під гаслом „Варшавський та Київський прайд крокують за мир”. Захід, що організований спільно з Kyiv Pride, є жестом солідарності та підтримки української ЛГБТК+ спільноти і українського суспільства загалом.

Цього дня Музей сучасного мистецтва у Варшаві та Культурний центр Солідарності „Соняшник” відкриють спільний стенд у Місті Рівності! (Місце проведення: парк Свентокшиський, початок: 10:00).

Ви зможете купити книги, відібрані видавництвом MSN, та отримати спеціальні гаджети „Соняшник” в обмін на невелику пожертву у спеціально створену онлайн-колекцію:
Наклейки від Квір-спільноти проти Кремля
Футболки з особливим принтом Прайд, Соняшник (дизайн: Кайя Куштра; трафарет: Квіткарня графічних мистецтв). Зверніть увагу – кількість футболок обмежена!

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Koncert ANGELS OF PEACEKoncert finałowy #AżTak Festiwal 2022 w SDK „Słonecznik” i warsztaty z Lilianną Krych MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
17:00 Wydarzenie Wykład Lesi PczołkiJęzyk represji jest ich językiem ojczystym MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Premiera książki Baltic Trienniale 14: The Endless FrontierPremiera publikacji MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Wykład [Wydarzenie odwołane!] Choreografie SojusznictwaKem Szkoła 2022 MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
19:00 Wykład Wyobrażenie „Wschodniej Europy". Neokolonialne spojrzenie artystyczne | Лекція: Образ «Східної Європи». Неоколоніальний художній поглядWykład Marii Vorotiliny MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
18:00 Warsztaty Warsztat: Front kulturalny jako forma oporu w Ukrainie MUZEUM na Pańskiej