Ulice dla dzieci
WARSZAWA W BUDOWIE 14

• [Masa Kółek, czyli rowerowo-hulajnogowy przejazd uczniów szkoły na Powiślu (Fundacja “Na miejscu”, projekt CoMobility)]

Ulice dla dzieci, czyli właściwie jakie? O tym, co oznaczają ulice dla dzieci, jak je planować, jak je zmieniać i czy to ważne rozmawiają badaczka, urzędniczka i aktywistka oraz główni zainteresowani, czyli dzieci.

Bezpieczne przestrzenie, miejsca swobodnych interakcji, a może nawet zabawy? Obszary w mieście, w które wpisana jest swoboda i spontaniczność? Ciągi komunikacyjne o uspokojonym ruchu? W naszym mieście możemy o tym wszystkim wiele debatować i snuć marzenia o przyszłości. Tymczasem walka o ulice dla dzieci trwa właściwie każdego dnia – w drodze do przedszkola lub szkoły. W hałasie, w smogu, w korku, w tempie zupełnie nieprzystosowanym do wzrostu i długości kroków pięcio- czy ośmiolatka.

Wydarzenie realizowane we współpracy z uczennicami i uczniami ze szkół biorących udział w projekcie „CoMobility” realizowanym przez Fundację „Na miejscu”, w którym współtworzą rozwiązania sprzyjające zrównoważonej mobilności.

Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja „Na miejscu”.

Magdalena Kubecka – badaczka miasta i placemakerka, współtwórczyni Fundacji „Na miejscu”, autorka Laboratoriów Miejskich w projekcie “CoMobility - Co-designing Inclusive Mobility”.

Agnieszka Rogala – urzędniczka,kierowniczka zespołu w Wydziale Strategii i Komunikacji Społecznej Zarządu Dróg Miejskich, koordynatorka programu „Droga na szóstkę”.

Agnieszka Krzyżak-Pitura – aktywistka, założycielka Fundacji „Rodzic w mieście”, twórczyni i koordynatorka projektu „Nowa szkolna ulica”.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

12:00 Spacer Czucie miasta: ruch i mobilność. Spacer samorzeczniczyWARSZAWA W BUDOWIE 14 Rotunda PKO, Marszałkowska 100/102
Marszałkowska 100/102, Warszawa
12:00 Warsztaty Koła, pedały, hamulceWeekendowy warsztat rodzinny MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
17:00 Film Dlaczego Właśnie Rower? Projekcja filmu w kinie Syrena KINO SYRENA
Rynek Starego Miasta 42,
17:00 Oprowadzanie Czego nie widać na wystawie „Walka o ulice”Oprowadzanie z audiodeskrypcją MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty Jak poruszamy się po mieście? Integracyjne warsztaty rodzinne MUZEUM nad Wisłą