Twórczy spacer z niebieską linią
warsztaty dla przedszkoli

• Zdjęcie. Grupa dzieci bawi się w Muzeum na podłodze. Towarzyszy im edukatorka.

Warsztaty dla przedszkoli

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty organizowane w ramach wystawy „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”. Zajęcia połączone ze zwiedzaniem wystawy to doskonałe pole do działania z dziećmi i młodzieżą wokół rozwijania zdolności plastycznych, pracy w grupie, pobudzania abstrakcyjnego i nieschematycznego myślenia.

Jaki jest Twój ulubiony kolor? Edward Krasiński – jeden z artystów, którego prace zobaczyć można na wystawie “Anka Ptaszkowska. Przypadkiem” – najbardziej lubił kolor niebieski. Lubił go tak bardzo, że nie rozstawał się z niebieską taśmą klejącą i naklejał ją w różnych miejscach i na niespodziewanych przedmiotach. Na najnowszej wystawie również nie mogło zabraknąć niebieskiej linii. Podążając za nią, przyjrzymy się kształtom sztuki pokazywanej na wystawie oraz pomysłom artystów. Ich prace będą punktem wyjścia do twórczych zabaw ze zmysłami. Połączymy działania plastyczne, ruchowe i przestrzenne, aby z kreatywnością wyjść poza płaszczyznę kartki.

Przykładowe aktywności:

• Spacer za niebieską linią – obserwujemy po czym przebiega linia na wystawie iwyobrażamy sobie, gdzie jeszcze można by było zabrać ją na spacer.
  • Poszukiwanie konkretnych kolorów na wystawie i na sobie, ustawianie się w grupy według klucza kolorystycznego.
  • Zabawa w ustawianie się członków grupy w różne kształty (trzymając przy tym niebieski sznurek).
  • Wspólne tworzenie kompozycji plastycznych z kolorowych kartek i przedmiotów.
  • Tworzenie indywidualnych prac wyklejanych lub rysowanych – tworzenie kompozycji symetrycznych i niesymetrycznych względem niebieskiej linii narysowanej na kartce.

Możliwe terminy zajęć:
20.02 - 21.04.2023

Godziny zajęć:
9:00-10:30 | 10:45-12:15 | 12:30-14:00 | 14:15-15:45

Miejsce:
Muzeum nad Wisłą,
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, Warszawa

cena: 150 zł / grupa
liczba osób w grupie: do 25
(w przypadku większych grup prosimy
o informacje podczas zgłoszenia)
czas trwania zajęć: 90 min