Twórcze warsztaty rodzinne: Kapelusz dla bestii
dla dzieci w wieku 7-12 lat

• Obraz. Niebieskie tło. Na nim żółty stwór, z różowym ogonem, różowymi łapami, i różową twarzą. Na głowie ma kapelusz, w przednich łapach trzyma kolorową miskę.

Marija Prymaczenko "Ten zwierz winogron narwał i nikomu nie dał: – Sam nie zjem i nikomu nie dam" (1989, gwasz na papierze)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na twórcze warsztaty rodzinne “Kapelusz dla bestii”, towarzyszące wystawie “Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”

Stwory z obrazów Marii Prymaczenko żyją w świecie z ludźmi, i czasami tak jak ludzie – podróżują, martwią się i świętują. Czasami cudowne zwierzęta z jej obrazów stroją się jak my i zdają się mieć wyraźne upodobanie do fantazyjnych nakryć głowy.
Na warsztatach będziemy tworzyć kapelusze inspirowane tymi, które noszą bestie mieszkające na wystawie “Tygrys w ogrodzie”. Zastanowimy się czemu się stroimy, dlaczego lubimy dawać zwierzętom cechy ludzkie i jak odzwierciedla nasze życie świat natury. Jako inspiracja do naszych działań nie będą nam służyć tylko kapelusze, ale też wzory i kolory obecne w obrazach Marii Prymaczenko.

Prowadzenie: Gabriela Żylińska
Informacja o biletach: 25 zł (osoba dorosła), 15 zł (dziecko)
W wydarzeniu konieczny jest udział co najmniej jednego opiekuna/ki.

Liczba miejsc OGRANICZONA!
Kup bilety w M Sklepie