Twarda – warszawski palimpset uliczny
WARSZAWA W BUDOWIE 14

• Rysunkowy, schematyczny plan miasta przedstawia ulice przecinające się pod kątem prostym oraz prostokąty symbolizujące budynki. Obok, na czarnym tle znajduje się logo festiwalu Warszawa w Budowie.

Zapraszamy na spacery z socjologiem miasta Wojciechem Tadeuszem Kacperskim w ramach 14. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE pod hasłem „Walka o ulice".

Są takie ulice w Warszawie, które jeszcze przed wojną należały do najbardziej charakterystycznych, a dziś w zasadzie są w zaniku. Taką ulicą jest właśnie Twarda. Dziś poprzecinana, rozdzielona na Śródmieście i Wolę, stanowi relikt dawnych czasów. Zacierana jeszcze za czasów komunizmu (również przez zmianę nazwy), pozostała jednak w świadomości Warszawianek i Warszawiaków i stanowi dziś świadectwo trwania.

Wojciech Tadeusz Kacperski – socjolog miasta, historyk filozofii, miejski felietonista „Kultury Liberalnej”, pracuje w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku / Guided tour in EnglishWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮOprowadzanie w jęz. ukraińskim MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Walka o ulice"WARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
18:00 Spotkanie Czym jest „Wizja Zero”? Spotkanie z Tomaszem TosząWARSZAWA W BUDOWIE 14 MUZEUM nad Wisłą
12:00 Spacer Czucie miasta: dźwięki i słuch. Spacer samorzeczniczyWARSZAWA W BUDOWIE 14 Rotunda PKO, Marszałkowska 100/102
Marszałkowska 100/102, Warszawa
14:00 Spacer Chmielna – tradycja, wymazywanie, nowoczesnośćWARSZAWA W BUDOWIE 14 Miejsce zbiórki
,
11:00 Oprowadzanie Zwiedzanie Zajezdni Tramwajowej (gr. I)WARSZAWA W BUDOWIE 14 Zajezdnia tramwajowa „Praga"
Kawęczyńska 16,
13:00 Oprowadzanie Zwiedzanie Zajezdni Tramwajowej (gr. II)WARSZAWA W BUDOWIE 14 Zajezdnia tramwajowa „Praga"