Trzecia odsłona Filmoteki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

• Trzecia odsłona Filmoteki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Józef Robakowski, "Film", luksogram, 1969

W ramach trzeciej odsłony Filmoteki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zostanie upublicznionych ponad 120 nowych filmów.

Udostępnione zostaną filmy m.in.: Tomasza Mroza, Katarzyny Krakowiak, Janka Simona, Mateusza Sadowskiego, Łukasza Jastrubczaka, Katarzyny Krakowiak, Daniela Rycharskiego, Honoraty Martin, Tymka Borowskiego, Anety Grzeszykowskiej, Agnieszki Polskiej, Witka Orskiego, Wojciecha Ziemilskiego, Oskara Hansena, Anny Okrasko, Romana Stańczaka, Krzysztofa Zarębskiego, Aleksandry Kubiak, Karola Radziszewskiego, Szu Szu, Igora Przybylskiego, Franciszka Orłowskiego, Łukasza Surowca, Ewy Juszkiewicz, Mikołaja Długosza, Mateusza Choróbskiego, Mileny Korolczuk, Wojciecha Bąkowskiego, Krzysztofa Kaczmarka, Zbigniewa Olkiewicza, Tomasza Mroza, Zorki Wollny, Anny Zaradny, Konrada Smoleńskiego, Jana Mioduszewskiego, Przemysława Branasa, Ady Karczmarczyk, Karoliny Breguły, Wojciecha Pusia, Bogny Burskiej, Aleksandry Polisiewicz, Artura Żmijewskiego.

Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji, archiwizacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku. Filmoteka to również projekt badawczy i edukacyjny poświęcony medialnemu wymiarowi sztuki polskiej. Oprócz stworzenia miejsca archiwizacji filmów Muzeum upublicznia je w internecie w celach edukacyjnych i promocyjnych działając w imieniu artystów.

Odsłonie Filmoteki Muzeum towarzyszy spotkanie z Karolem Radziszewskim, poświęcone jego twórczości filmowej, które odbędzie się 23.10 o godz. 18.00 w audytorium Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.