Teoria widzenia
Wspólne czytanie na głos

• Teoria widzenia

Kadr z filmu Agnieszki Polskiej "Plan Tysiącletni"

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wspólne czytanie na głos tekstów towarzyszących wystawie „Plan Tysiącletni”.

Co drugi piątek spotykamy się przed Muzeum nad Wisłą, żeby wspólnie czytać na głos. Interesują nas teksty, które zainspirowały Agnieszkę Polską do stworzenia filmu oglądanego na wystawie. Edukatorzy przedstawią też własne lektury, które wzbogacą odbiór pokazywanej historii. Przede wszystkim jednak chodzi o to, żeby być razem i czytać sobie nawzajem.

Podczas piątkowego spotkania przeczytamy fragmenty książek „Teoria widzenia“ Władysława Strzemińskiego i „Zrozumieć media“ Marshalla McLuhana. Można włączyć się do czytania, ale można też tylko słuchać. Nie trzeba znać treści opowiadania przed spotkaniem. Udział w ramach biletu na wystawę.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: