Teatr Robotów
Warsztaty dla dzieci  8-11 lat

• Teatr Robotów

fot. materiały Fundacji Girls Code Fun

Szkoła programowania Kids Code Fun i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają dzieci na warsztaty „Teatr Robotów - programowanie robotów Dash”.

Roboty Dash to jedne z najlepszych dostępnych na światowym rynku robotów do nauki programowania. Dzieci uczą się programowania poprzez zabawę, tworzą dla robota instrukcje w języku Blockly. Na warsztatach uczestnicy stworzą własny układ ruchów, działań i dźwięków, do którego wykonania zaprogramują roboty. Roboty będą aktorami, a dzieci ich reżyserami!

UWAGA! Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych tabletów (z systemem operacyjnym Android 4.4 lub iPadami) z zainstalowaną aplikacją Blockly for Dash (https://www.makewonder.com/apps/blockly)

Girls Code Fun to fundacja mająca na celu motywowanie i zachęcanie dzieci w wieku szkolnym (szczególnie dziewczynki) do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii. Nasze mentorki uczą programowania komputerowego i przekazują umiejętności umożliwiające sukces oraz lepsze zrozumienie współczesnego świata zdominowanego przez nowe technologie. Prowadzimy zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Więcej na www.girlscodefun.pl.