Team 10 East
Warsztaty badawcze (wydarzenie zamknięte dla publiczności)

• Team 10 East

Choć architekci z Europy Środkowo-Wschodniej współpracujący z kluczowym dla debat o powojennej architekturze środowiskiem Team 10 nigdy nie określili się jako grupa, to kontekst socjalistycznych państw, w których przyszło im tworzyć, stał się wspólnym mianownikiem ich twórczości.

Podczas warsztatów, które towarzyszą konferencji OSKAR HANSEN – OTWIERANIE MODERNIZMU, zostaną omówione zagadnienia związane z działalnością architektoniczną Oskara Hansena, Alexisa Josica, Radovana Niksicia, Jerzego Sołtana oraz architektów czechosłowackich. Podsumowaniem warsztatów będzie książka, która ukaże się w 2014 roku.

Uczestnicy: Cornelia Escher, Marcela Hanáčková, Dirk van den Heuvel, Aleksandra Idzior, Jelica Jovanović, Aleksandra Kędziorek, Aleksandar Kušić, Renata Margaretić Urlić, Maroje Mrduljaš, Ákos Moravánszky, Karin Serman, Łukasz Stanek

Warsztaty zostały zrealizowane jako część konferencji OSKAR HANSEN – OTWIERANIE MODERNIZMU dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię w ramach dofinansowania ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.