Tajemnice zielnika
działania rodzinne

• Tajemnice zielnika

Witek Orski, Łąka (na podstawie zielnika Róży Luksemburg), 2018, druk atramentowo-pigmentowy na papierze archiwalnym. Dzięki uprzejmości artysty

Zielnik pozwala zbierać i zestawiać ze sobą różne gatunki roślin. Zielnik to opowieść o różnorodności świata przyrody, ale też okazja do uważnego przyglądania się jego pięknu.

Czy zielnik mógłby być też opowieścią o ludziach? O kobietach i mężczyznach, o chłopcach i dziewczynach, którzy – choć jak rośliny reprezentować mogą rozmaite typy – są mieszkańcami jednej planety i należą do jednej ludzkiej rodziny? Na wystawie znalazł się wyjątkowy zielnik kobiety, która wypełniała swoje dzieło komentarzami i przemyśleniami. Podczas warsztatów stworzymy nietypowe zielniki, będące efektem rozmów o ludzkiej różnorodności.

Warsztaty są częścią cyklu „Po co dzieciom artyści?” i towarzyszą wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Aleksandra Górecka

edukatorka i animatorka, początkująca fotografka i rysowniczka, absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w którym oprowadza dzieci po wystawach i prowadzi dla nich twórcze warsztaty. W edukacji najważniejsza jest dla niej swoboda twórcza, otwartość i łamanie schematów. W rysunku najbardziej interesują ją motywy roślinne, w fotografii detale przyrody i szczęśliwi ludzie. Obecnie mieszka, działa i pracuje w Warszawie.

Inne wydarzenia z tego cyklu: