Szumin
Wycieczka rowerowa do domu Zofii i Oskara Hansenów

  • Szumin

    Dom w Szuminie, fot. Jan Smaga, 2005

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie organizuje wycieczkę rowerową do domu Hansenów w Szuminie. Drewniany dom położony nad Bugiem jest przestrzennym manifestem Formy Otwartej – idei, którą Oskar i Zofia Hansenowie uczynili osią swojej twórczości architektonicznej.

Wyprawę prowadzi grupa rowerowa „Tour de Varsovie”. Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 10.30 na Dworcu Warszawa Wileńska (przejazd pociągiem do stacji Łochów, zakup biletów PKP we własnym zakresie). Następnie trasa rowerowa wiedzie po lokalnych asfaltowych drogach o małym natężeniu ruchu. Ostatni dojazdowy odcinek do Szumina wiedzie szutrami. Dystans w jedną stronę to 18 km. Ze względu na swój kontemplacyjny charakter, przejazd trwa około godziny.

Przejazd będzie odbywał się po drogach z otwartym ruchem ulicznym. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Każdy z nich porusza się po drodze na własną odpowiedzialność.

Aby zgłosić chęć udziału w wycieczce i otrzymać szczegółowe informacje dotyczące zakupu biletów, prosimy o wypełnienie formularza zapisowego.

Maksymalna liczba uczestników to 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Rezerwując miejsce poprzez formularz można zgłosić udział tylko jednej osoby. Wymagane jest podanie pełnych danych kontaktowych (nr. telefonu i adresu e-mail).

Obowiązują zapisy poprzez poniższy formularz.

Szczegóły dotyczące zapisów, biletów i wycieczki w zakładce Zasady wycieczki.

Zapisanie się i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

Regulamin zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (PDF)

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

• Dom jest udostępniany do zwiedzania w małych grupach – maksymalnie 19-osobowych, przy czym ze względów konserwatorskich wewnątrz domu może przebywać jednocześnie nie więcej niż 9 osób.

• Udział w wycieczkach i zwiedzanie domu są odpłatne, wymagają wcześniejszego zapisania się przez formularz zamieszczony na stronie Muzeum. Decyduje kolejność zgłoszeń.

• Odpłatność zależy od rodzaju wycieczki, wyboru środku transportu i przysługującej ulgi. Cena biletu zależy od rodzaju dojazdu; w przypadku dojazdu własnego cena biletu jest niższa aniżeli w wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum.

zwiedzanie/dojazd własny (samochód/rower) – bilet normalny: 20 zł, bilet ulgowy: 10 zł
zwiedzanie/dojazd zapewniony przez Muzeum – bilet normalny: 40 zł, bilet ulgowy: 20 zł

• Bilet można opłacić przelewem lub nabyć w kasie Muzeum nad Wisłą. O szczegółach poinformuje pracownik Muzeum w odpowiedzi na zgłoszenie.

• Formularz zapisów jest zamieszczany na stronie internetowej Muzeum w poniedziałek o godz. 12.00 z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

• W wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum poprzez formularz może zapisać się tylko jedna osoba, podając pełne dane kontaktowe (nr telefonu i adres e-mail). Zapisanie kilku osób w jednym formularzu będzie skutkowało anulowaniem rezerwacji.

• W wypadku dojazdu własnego poprzez formularz jedna osoba może zgłosić tylko jeden środek transportu i maksymalnie pięć osób. Wymagane jest podanie pełnych danych kontaktowych (nr telefonu i adres e-mail).

• Rezerwacja miejsca jest potwierdzana mailowo przez pracownika Muzeum.

• Osoby z listy rezerwowej zostaną powiadomione o możliwości dołączenia do wycieczki po zwolnieniu się miejsca.

• W wypadku dojazdu zapewnianego przez Muzeum, Muzeum zapewnia dojazd z i do Warszawy, oprowadzanie przez przewodnika, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ciepłe napoje. Orientacyjny czas od wyjazdu do powrotu to siedem godzin (od godz. 10.00 do godz. 17.00).

• W każdym sezonie odbywa się co najmniej jedna wycieczka, w trakcie której organizowane są oprowadzania w Polskim Języku Migowym i z audiodeskrypcją.

• Zapisanie się i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.

Regulamin zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (PDF).

Tour de Varsovie

Tour de Varsovie to wieloetapówka miejska, czyli rajdy rowerowe, których trasy wyznaczają różne smaczki miejskie. Pierwsze sezony obfitowały m.in. w wycieczki po muralach i wrzutach street artowych. Podczas kolejnych edycji coraz mniej jest turystyki, która oprowadza po konkretnych miejscach, a coraz więcej doznawania miasta, flaneryzmu rowerowego. TDV popularyzując kolarstwo miejskie nie walczy o kolejne ścieżki rowerowe, uważa je za „gettyzację” rowerzystów. TDV rowerem chce poznawać miasto, a nie ograniczać się do wytyczonych tras. Więcej o Tour de Varsovie.

Marta Przybył

graficzka, edukatorka, aktywistka. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz arteterapię na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Współpracuje z wydawnictwami, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi oraz angażuje się w oddolne działania społeczno-kulturalne. Interesuje ją twórcza praca z ludźmi. 

Zobacz także:

Inne wydarzenia z tego cyklu: