Sztuka współczesna jest ok. Starość jest ok.

• Sztuka współczesna jest ok. Starość jest ok.

Prace uczestniczek i uczestników

Piękno sztuki współczesnej polega na tym, że może ona być we wszystkim - mówi Marcel Andino Velez – podważa, odwraca na lewą stronę rzeczywistość, więc tam, gdzie się ujawni, tam jest. Dlatego tak trudno czasem zrozumieć, o co chodzi.

Dzięki działalności Klubu Seniorek i Seniorów Nowoczesnych poznajemy tajniki sztuki współczesnej – jej niezliczonych kierunków, piękna i piękna brzydoty, która zawsze fascynowała artystów. Możemy już powiedzieć, że sztuka współczesna jest ok i już nie musimy czuć się ignorantkami i ignorantami zwiedzając wystawy prac tego okresu historii sztuki.

Jednocześnie uczymy się sztuki nowoczesnej starości.

Wystawa prac grupy plastycznej KSiSN jest podsumowaniem działalności drugiego sezonu Klubu. Grupa zgłębiała wiedzę o różnych kierunkach sztuki współczesnej, zarówno teorię jak i doświadczając w realu trudów i radości tworzenia, próbując zrozumieć artystów twórców pointylizmu, kubizmu, taszyzmu, konstruktywizmu, arte povera, pop-artu, minimalizmu i op-artu.

Już wiemy, że sztuka nie musi realistycznie przedstawiać świata bo miała odwagę zmierzyć się z podświadomością, instynktem, absurdem, nonsensem.

Zostawiamy nasze ślady!