Sztuka w naturze
Warsztaty w Parku Rzeźby na Bródnie

• Sztuka w naturze

Rirkrit Tiravanija, Odwrócony domek herbaciany z ekspresem do kawy, 2009, fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci z opiekunami i opiekunkami do poznawania roślin w Parku Rzeźby na Bródnie.

Park Bródnowski jest niezwykłym miejscem. Sztuka wychodzi tu ze sterylnej sali muzeum. Tłem dla rzeźb jest zmienna i nieprzewidywalna natura. Poznajemy życie roślin, by prace artystyczne wkomponować w krajobraz. Wiedzę o parkowym otoczeniu uzyskujemy dzięki współpracy z ekspertami z różnych dziedzin. Przyrodnik, dr Tomasz Horaczek, wskazuje na unikalne cechy poszczególnych gatunków roślin.

Naszą wiedzą chętnie dzielimy się z najmłodszymi. Rozbudzamy zainteresowanie przyrodą, bo wierzymy, że wrażliwość na naturalne otoczenie jest konieczna w dobie kryzysu klimatycznego.

Wydarzenie

Zapraszamy do odkrywania najciekawszych roślin w parku przy pomocy naszej mapy i publikacji z zadaniami.

Mapę i zadania będzie można odebrać w parku przy Domku Herbacianym 29 sierpnia 2021 roku w godzinach 11-13. W tym dniu będzie nam towarzyszył dr Tomasz Horaczek, który chętnie odpowie na pytania młodych odkrywców. Dla dzieci, które odnajdą wszystkie rośliny na mapie przygotowaliśmy drobne upominki. Na trawie przy Domku Herbacianym będzie można również wykonać prace plastyczne inspirowane światem roślin.

Jeśli chcecie poznać bródnowskie rośliny, a nie możecie być z nami 29 sierpnia, do końca 2021 roku możecie zamówić naszą publikację. Wyślemy ją pocztą pod wskazany adres wraz z materiałami do wykonania zadań. Zamówienie prosimy kierować na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Od 30 sierpnia publikacja będzie również dostępna na naszej stronie do samodzielnego wydrukowania.

Charakterystyka zadań

Edukatorka Ola Górecka przygotowała zadania z myślą o różnorodnych potrzebach dzieci. Bezpośrednie doświadczenie, konkretne przykłady i zestaw piktogramów pomagają zrozumieć trudniejsze pojęcia. Zróżnicowany poziom trudności i alternatywne warianty zadań pozwolą wykonać je dzieciom w różnym wieku i na różnym poziomie rozwoju.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Tomasz Horaczek

doktor nauk przyrodniczych, pracownik Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego. Zajmuje się fizjologią roślin, przyrodnik pasjonat.

Ola Górecka

edukatorka z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi. Ogólną wiedzę pedagogiczną uzupełnia w oparciu o specjalistyczne szkolenia na temat pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami lub w spektrum autyzmu, prowadzone przez Fundację SYNAPSIS i Centrum Terapii SOTIS.

Inne wydarzenia z tego cyklu: