Sztuka w całym spektrum
Warsztaty z Pamelą Bożek

• Sztuka w całym spektrum

Fot. Jan Jurczak

[Zdjęcie stołu z dłońmi dotykającymi się końcami palców. Zdjęcie zrobione podczas wspólnego zszywania notesów w ośrodku w Łukowie]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na grudniowe warsztaty z Pamelą Bożek - artystką i aktywistką współpracującą z osobami o doświadczeniu migracji i uchodźctwa.

W pierwszej części spotkania Pamela Bożek opowie o swoich projektach artystycznych. Od 2018 roku realizuje je wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami ośrodków dla uchodźców. Podczas współpracy poznaje ich historie i codzienne życie w Polsce.

W drugiej części spotkania stworzymy kartki z życzeniami. Będzie można je wykorzystać, żeby podziękować i złożyć życzenia osobom zaangażowanym w pomoc humanitarną na granicy polsko-białoruskiej.

Spotkanie odbywa się w cyklu “Sztuka w całym spektrum”. Podczas zajęć:

• zaczynamy od przedstawienia planu i czasu trwania spotkania (1,5 godziny).
  • pracujemy w cichej sali edukacyjnej w małej grupie (maks. 12 osób);
  • abstrakcyjne tematy tłumaczymy na konkretnych przykładach i rozmawiamy, kiedy coś nas zainteresuje.

Informacje praktyczne dla osób w spektrum autyzmu.

Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub 577 006 290.

Istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia naszych wolontariuszy i wolontariuszek w drodze do Muzeum. Informację o chęci skorzystania z asysty prosimy podać w zgłoszeniu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Oprowadzanie Sztuka w całym spektrumOprowadzanie po wystawie MUZEUM nad Wisłą
17:00 Film Sztuka w całym spektrumWspólne oglądanie filmu MUZEUM nad Wisłą
17:00 Warsztaty Powrót do szkołySztuka w całym spektrum MUZEUM nad Wisłą
17:00 Spotkanie Sztuka w całym spektrumna wystawie „Refugees Welcome” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Spacer Muzeum w centrum WarszawySztuka w całym spektrum MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
14:00 Spacer Spacer w całym spektrumpo Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie, Domek herbaciany
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
17:00 Oprowadzanie Sztuka w całym spektrum I Spotkanie w Parku Rzeźby na Bródnie Park Rzeźby na Bródnie
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
17:00 Spacer Spacer z Maciejem Ryszawym MUZEUM na Pańskiej