Sztuka w całym spektrum
na wystawie „Refugees Welcome”

• Obraz jest uszyty z różnych tkanin. Przedstawia kobietę ubraną w żółtą spódnicę i niebieską kurtkę, która siedzi na stołku, obok niej po torach jedzie wagon w stronę lasu.

Małgorzata Mirga-Tas, Romniakre Japsa, 2020, tkanina, akryl. Dzięki uprzejmości artystki.

Sztuka w całym spektrum to oprowadzanie po wystawie w Muzeum nad Wisłą i dyskusja w sali edukacyjnej. W trakcie wydarzenia ograniczamy rozpraszające bodźce. Nie umawiamy oprowadzań z innymi grupami zorganizowanymi. Zamiast abstrakcyjnych pojęć poznajemy konkretne przykłady.

Wychodzimy od kwestii pomocy uchodźcom, by szerzej przedyskutować temat działań charytatywnych. Odniesiemy się do własnych doświadczeń. Porozmawiamy o tym, jak rozpoznawać potrzeby innych i adekwatnie na nie odpowiadać. Prowadząca zajęcia Marta Maliszewska podzieli się swoimi obserwacjami z pracy w Grupie Zasoby - inicjatywie obywatelskiej, która łączyła osoby uciekające przed wojną z gospodarzami i gospodyniami, chcącymi podzielić się mieszkaniem.

Informacje praktyczne

Możliwość skorzystania z asysty wolontariuszki w drodze do Muzeum i w trakcie wydarzenia. Wolontariuszka umawia się z tobą telefonicznie, poznajecie się przed wydarzeniem i umawiacie na sposób asysty.

Oprowadzanie odbywa się w ramach cyklu “Sztuka w całym spektrum”. Dbamy o warunki komfortowe dla osób w spektrum autyzmu:

• zaczynamy od omówienia planu i czasu zwiedzania
  • spotykamy się w małej grupie do 10 osób
  • unikamy głośnych dźwięków i intensywnego światła
  • podczas spotkania nie organizujemy innych wydarzeń dla grup

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, napisz na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub zadzwoń pod numer telefonu 577 006 290.

Inne wydarzenia z tego cyklu: