Sztuka nie na miejscu

Muzeum i Fundacja MaMa zapraszają na warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Czy ta sama sztuka może znaczyć co innego, w zależności od tego, gdzie ją oglądamy? Czy staje się inną sztuką? Czy mówi o czym innym? Razem z dziećmi zastanowimy się, co dzieje się ze sztuka, gdy nagle przeniesiemy ją w miejsce, do którego nie pasuje. Popracujemy nad kilkoma wariantami tej samej wystawy w kilku dziwnych przestrzeniach.

Uwaga! Prosimy dzieci o przyniesienie ze sobą przedmiotów, które przypominają o jakimś miłym wydarzeniu np. wakacjach, zabawie lub miejscu.

Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia prowadzą artystki i trenerki Fundacji MaMa Patrycja Dołowy i Anna Pietruszka - Dróżdż. Zapisy: patrycja@fundacjamama.pl

W trakcie zajęć dla dzieci odbędzie się oprowadzenie kuratorskie dla rodziców po wystawie „Nowa sztuka narodowa”.