Sztuka edukacji
Kultura w programach nauczania

• Sztuka edukacji

Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Muzeum Sztuki Nowoczesnej zapraszają na konferencję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z cyklu Sztuka edukacji na temat kultury w programach nauczania i możliwości współpracy między szkołą a instytucją kultury przy tworzeniu projektów edukacyjnych.

Pierwszą konferencję z tego cyklu organizuje Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Do udziału w konferencji zapraszamy nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów pracujących lub współpracujących z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze kultury na terenie całej Polski.

Pierwszego dnia konferencji (22 listopada) pokażemy dobre praktyki łączenia zajęć szkolnych z działaniami prowadzonymi przez podmioty ze sfery kultury, współpracy nauczycieli z animatorami, edukatorami i artystami. Prezentowane projekty zostaną wyłonione na zasadzie open call. Na propozycje wystąpień czekamy do 23 października.

Drugiego dnia konferencji (23 listopada) warszawskie instytucje, które pracują ze współczesnymi artystami i od lat tworzą bogaty program edukacyjny poświęcony sztuce współczesnej (Zachęta, CSW, MSN), zaprezentują atrakcyjne modele pracy z dziećmi i młodzieżą.