Szalona Galeria
Wernisaż wystawy

• Szalona Galeria

Szalona Galeria z Sobótce, fot. dzięki uprzejmości artystów

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wernisaż wystawy „Szalona Galeria”.

Szalona Galeria to mobilne centrum kultury, zainicjowane przez projektanta Jakuba de Barbaro oraz dwójkę artystów – Agnieszkę Polską i Janka Simona, które w lipcu i sierpniu 2016 roku objechało Polskę, zatrzymując się w małych miejscowościach.

Zawierało ono księgarnię, kino plenerowe oraz podróżującą wystawę sztuki współczesnej. Przemieszczając się po różnych regionach Polski, Szalona Galeria zatrzymała się na kilka dni w ośmiu miejscowościach, takich jak Lipce Reymontowskie, Bojadła, Chełmek czy Reszel. Od 10 listopada do 8 stycznia wystawę dokumentującą podróż Szalonej Galerii będzie można obejrzeć w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Szalona Galeria powstała jako odpowiedź na brak dostępu do kultury współczesnej dużej części polskiego społeczeństwa.

Podczas wernisażu zagrają Ewa Polska oraz Tomasz Kowalski & Radio Ekiksir.