Sweet Little Lies

Muzeum i ArtBazaar zapraszają na premierę „Sweet Little Lies” Kuby Dąbrowskiego (ArtBazaar Foto 03).

Dwa lata po premierze „Westernu”, ukaże się drugi album Kuby Dąbrowskiego. Kuba Dąbrowski tak mówi o „Sweet Little Lies”: „Ta książka jest o wyobrażaniu sobie świata, o którym myślimy, że odszedł, ale tak naprawdę pewnie nigdy go nie było. Romantycznego świata ze starych włoskich piosenek i polskich filmów o łobuzach. Wolałbym fotografować świat, tak jak on naprawdę dziś wygląda, ale wszystko układa mi się w jakąś nostalgiczną układankę. Nie kontroluję tego. Obcinam z kadrów niewygodne i niestylowe współczesne elementy, szukam spraw, które są „prawdziwe”. Denerwuje mnie to.”

I dodaje: „Myślę, że to nie jest tylko mój problem. Myślę, że większość „codziennych”, pierwszoosobowych” fotografów dokumentalistów cierpi na to samo. I nie tylko fotografów. Tak samo jest z filmowcami, muzykami, projektantami mody itd. Różni koledzy zapuszczają brody jak marynarze lub Hemingway, zespoły grają tak, jakby przeniosły się w czasie. Ta książka jest po to, żeby spróbować sobie z tym problemem poradzić. Skaczę w nostalgię po to, żeby się z niej otrząsnąć. Taki jest plan. Chociaż wspominać i tęsknić jest przyjemnie, to jednak wolałbym się zająć nowymi sprawami. Chciałbym, żeby ta książka była dla mnie jak szczepionka. Przyjemna, ale jednak szczepionka. Przyjąć dawkę, uodpornić się i iść dalej”.

„Sweet Little Lies” jest trzecim artbookiem z serii ArtBazaar Foto, projektu realizowanego przez Piotra Bazylko i Krzysztofa Masiewicza, twórców bloga ArtBazaar.

Więcej o publikacji na stronie Artbazaar

Zobacz także: