Stemple w dłoń
Integracyjne zajęcia rodzinne

• Stemple w dłoń

Fot. Hanna Zwierzchowska

[Zdjęcie z warsztatów, słowa odbite na papierze za pomocą stempli, części pracy artystycznej Goshki Macugi]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na rodzinne warsztaty robienia plakatów za pomocą stempli.

Plakaty nas otaczają. Reklamują produkty, przekazują informacje, manifestują postawy. Czasem powstają powoli w studiu grafika lub graficzki. Innym razem potrzebujemy wykonać je szybko, na przykład żeby okazać solidarność z innymi. W takim momencie dobrze sprawdzają się stemple, które można odbijać wiele razy.

Na początku spotkania obejrzymy gotowe stemple i wszystkiego się o nich dowiemy: Z czego są zrobione? Czy lepiej odbijają się materiały miękkie czy twarde? Jakie kolory są najlepiej widoczne?

Zastanowimy się nad treścią plakatów. Pomyślimy, kto lepiej zrozumie napisy, a kto rysunki.

Plakaty po wykonaniu trzeba rozwiesić. Dlatego w nasze warsztaty wpleciemy elementy ruchowe.

Na koniec z chętnymi stworzymy własne plakaty. Osobom zmęczonym ćwiczeniami pokażemy, jak zrobić stemple i plakat samodzielnie w domu.

Warsztaty prowadzi Aleksandra Górecka, doświadczona w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu. Staramy się zapewnić komfortowe warunki pracy:

• przed warsztatami wysyłamy ilustrowany przewodnik z planem zajęć
  • plan przypominamy na początku spotkania
  • trudne pojęcia tłumaczymy na konkretnych przykładach
  • korzystamy z ilustracji i piktogramów
  • pracujemy w małej grupie do 5 rodzin
  • główna część zajęć trwa 1 godzinę

Zgłoszenia na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl i pod numerem 577 006 290

Inne wydarzenia z tego cyklu: