Spring Breakers

• Spring Breakers

"Spring Breakers", reż. Harmony Korine, 2013

„Spring Breakers” to najnowsze dzieło Harmony Korine’a – artysty wszechstronnego, nazywanego człowiekiem instytucją nowojorskiej bohemy.

Film opowiada historię czterech uczennic college’u, które – głodne wrażeń - podczas wiosennej przerwy postanawiają zrobić wszystko, by naprawdę dobrze się bawić. W celu zdobycia środków na wymarzone wakacje, organizują napad na bar fast food. Taki jest początek ich szaleństwa; później sprawa komplikuje się, gdy wpadają w konflikt z prawem. Odziane w bikini nastolatki wybawia z opresji Alien – lokalny, pozbawiony skrupułów kryminalista, który ujmuje dziewczyny swym ciepłym wnętrzem ukrytym pod skorupą niedostępności. Spotkanie to w efekcie zapewni im wiosenną przerwę od szkoły, jakiej nigdy nie zapomną.

Program Kinomuzeum >>

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

16:00 Film Twin Peaks Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
12:00 Film Majka from the Movie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
20:30 Film Odmienna większość Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
20:30 Film Salut nowym purytanom Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film Radiant Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
19:30 Spotkanie Muggeridge i Rose: Image Text TimeTypografia w sztuce ruchomego obrazu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
19:00 Film FILM TO. dziewczyna i pistolet Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
19:00 Film Wildness Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia