Spotkanie z Dubravką Sekulić
Architekst 2.0

Zapraszamy na „Architekst 2.0” - na drugie z nowej serii spotkań poświęconych współczesnej architekturze, prowadzonych przez Grzegorza Piątka, kuratora i krytyka architektury. „Architekst 2.0” pogłębia wątki poruszone przez autora w cyklu ubiegłorocznych wykładów, poprzez dialog z zaproszonymi gośćmi - teoretykami i praktykami architektury.

Dubravka Sekulić (1980) jest architektką zajmującą się kwestiami transformacji w przestrzeni publicznej współczesnych miast. Jest autorką książki nt. konstrukcji nadbudowywanych na dachach belgradzkich domów pod roboczym tytułem „Nie gap się tak romantycznie!”. Wydanie planowane jest na rok 2010. Obecnie Sekulić bada fenomen Konkursu Piosenki Eurowizji w kontekście jego relacji wobec Europy po drugiej Wojnie Światowej, domów handlowych w Jugosławii i warunków pracy w architekturze i dizajnie. Wspólnie z Branko Belaćević zakończyła ostatnio badania nad Nowym Belgradem pt. „Odplanowywanie planu”. Projekt został pokazany na wystawie Balkanologia w Wiedniu. Dubravka Sekulić jest pracownikiem naukowym na Jan van Eyck Academie w Maastricht.