Spotkanie poświęcone Alinie Szapocznikow

• Spotkanie poświęcone Alinie Szapocznikow

Alina Szapocznikow / Artforum

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie poświęcone Alinie Szapocznikow. Joanna Mytkowska i Marta Dziewańska opowiedzą o wystawie "Alina Szapocznikow. Sculpture Undone, 1955-1972" w brukselskim Centrum Sztuki Współczesnej WIELS, która w roku 2012 pokazywana będzie w Stanach Zjednoczonych - między innymi w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Podczas wieczoru wyświetlony zostanie także odkryty niedawno, nigdy wcześniej nie prezentowany film Krzysztofa Tchorzewskiego nakręcony zaraz po śmierci Szapocznikow w 1973 roku w jej pracowni w Malakoff.

Bohaterkami wieczoru będą dwie nowe publikacje poświęcone artystce: „Alina Szapocznikow. Awkward Objects” (red. Agata Jakubowska) oraz okazały album „Alina Szapocznikow. Sculpture Undone” wydany przez Museum of Modern Art w Nowym Jorku, które będzie można kupić w promocyjnych cenach.