Noc Muzeów 2023
Spacery po budowie MSN-u

• Noc Muzeów 2023

Budowa MSN-u na placu Defilad, fot. Marta Ejsmont

Z okazji Nocy Muzeów – ale w w ciągu dnia – zapraszamy na spacer i oprowadzanie po budowie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na placu Defilad. Zobacz, jak buduje się nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie!

Docelowa siedziba MSN-u to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w obiekty kultury w Warszawie, a także ważna część programu Nowego Centrum Warszawy. Budynek budzi zainteresowanie i emocje. I choć jego finalny kształt będzie można zobaczyć podczas otwarcia, w drugiej połowie 2024 roku, już dziś zapraszamy na oprowadzanie po Muzeum w budowie.

Projekt amerykańskiego architekta Thomasa Phifera znacząco odmieni pustkę przed Pałacem Kultury i Nauki. Docelowa siedziba MSN-u będzie liczyć blisko 20 000 metrów kwadratowych. Przeszklony i dostępny dla wszystkich parter oraz obszerne podcienie i wysokie drzewa przy budynku stworzą nową przestrzeń w sercu miasta. Podczas spaceru zajrzymy do podziemi i na parter budynku. Poznamy przestrzenie galeryjne na kolejnych piętrach, tzw. city rooms, czyli pokoje z widokiem, a także przejdziemy się monumentalną klatką schodową.

Spacery odbędą się w 5 grupach po 30 osób, w następujących godzinach:

1) 9:00 – 10:30 brak miejsc
2) 14:30 – 16:00 brak miejsc
3) 16.00 – 17.30 brak miejsc
4) 17.30 – 19.00 brak miejsc
5) 19.00 – 20.30 brak miejsc

Zapisy na spacery ruszają od godz. 16:00 w poniedziałek 24 kwietnia 2023.

* Ze względów bezpieczeństwa oprowadzanie po budowie MSN-u jest dostępne dla osób pełnoletnich.

** Ze względu na przepisy BHP wszystkie osoby muszą mieć na sobie długie spodnie i będą zobowiązane do zmiany obuwia na ochronne. Obuwie zapewniamy przy wejściu na budowę.

*** Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 miejsca.

Budowę nowej siedziby MSN-u finansuje m.st. Warszawa. Generalnym Wykonawcą budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest Warbud S.A. Za projekt budynku odpowiada pracownia architektoniczna Thomas Phifer and Partners z Nowego Jorku oraz pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o. Projektantem konstrukcji i instalacji dla obiektu jest BuroHappold Engineering. Funkcję inżyniera kontraktu pełni konsorcjum Ecm Group Polska Sp. z o.o. i Portico Project Management Sp. z o.o. Opiekę prawną w zakresie inwestycyjnym dla MSN świadczy kancelaria KKLW Kurzyński Łyszyk Wierzbicki Sp. K.

Inne wydarzenia z tego cyklu: