Spa, sanatorium, kurort

• Spa, sanatorium, kurort

Fot. Hekla Studio
  • Spa, sanatorium, kurort

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty kolażu artystycznego, podczas których powstaną serie unikatowych pocztówek-ilustracji. Tematy przewodnie to: relaks, czas wolny i różne formy wypoczynku.

Warsztaty będą formą zmysłowego, wyciszającego rytuału, odbywającego się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Towarzyszyć nam będą słoneczne, relaksujące dźwięki muzyki oraz pokaz pobudzających wyobraźnię zdjęć. W trakcie warsztatów poruszymy także kwestię postprodukcji analogowych wycinanek oraz ich wykorzystanie w projektowaniu graficznym czy ilustracji prasowej.

Tworząc kolaże skupimy się na poszczególnych zmysłach: zapachu, dotyku oraz wzroku. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów, w serii trzech kolaży, będą ilustrować: wylosowany zapach, przedmiot oraz słowa-hasła związane z relaksem i podróżami. Budulcem do kolażu będą stare książki, vintage pocztówki, zdjęcia z wakacji czy przewodniki dla turystów.

Brak wolnych miejsc.

Hekla Studio to dwie graficzki – Paulina Oknińska i Monika Proniewska. Studio zajmuje się projektowaniem różnego rodzaju druków (plakatów, książek, artbooków, okładek) oraz ilustracją. Prace Hekli były publikowane między innymi w magazynach „KukBuk”, „Zwykłe Życie”, „g’rls ROOM”, „Non/fiction – nieregularnik reporterski”. W pracy projektowej Hekla Studio wykorzystuje różnorodne techniki plastyczne z wykorzystaniem papieru: kolaż, odręcznie rysowane wzory, malowane gradientowe kształty. Prywatnie fascynatki wulkanów, roślinności i japońskich książek.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

Cykl Dojrzali Wspanializapraszają na wspólne oglądanie wystaw MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie MUZEUM nad Wisłą
12:30 Warsztaty Gąbczasta sztukawarsztaty dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie MUZEUM nad Wisłą
17:30 Warsztaty Czy mowa nienawiści jest jadalna? warsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
12:30 Warsztaty Twórczy relaks dla najmłodszychwarsztaty dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie z audiodeskrypcją MUZEUM nad Wisłą
17:00 Warsztaty Homeostaza - symfonia oddechowa Dobrawy Borkaływarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą