South Third Street Forever: Zwiastuny ze Spectacle Theatre (2010-2013)
C. SPENCER YEH: POKAZ FILMOWY I KONCERT SOLO

• South Third Street Forever: Zwiastuny ze Spectacle Theatre (2010-2013)

Na obrzeżach południowego Williamsburga, tętniącej życiem artystycznej dzielnicy Brooklynu, do niedawna znajdowała się opuszczona bodega – podniszczona piwnica z winami. To właśnie tam cztery lata temu kolektyw artystów, filmowców, pisarzy i muzyków otworzył niezależną przestrzeń kinowo-koncertową pod nazwą Spectacle Theatre.

Ta oddolnie działająca, utrzymana w duchu do-it-yourself organizacja jest oazą kina offowego i oferuje lokalnej społeczności najbardziej wyszukane doświadczenia audiowizualne: od kina artystycznego, przez afrofuturyzm i grindhouse, po koncerty muzyki eksperymentalnej i performanse. Znakiem rozpoznawczym kolektywnej działalności Spectacle Theatre stały się między innymi wyjątkowe, samodzielnie spreparowane zwiastuny i plakaty filmowe oraz inne parafernalia kultury kina.

W sobotni wieczór najciekawsze z nich zaprezentuje jeden z kuratorów Spectacle Theatre, muzyk i performer C. Spencer Yeh, w specjalnie przygotowanej kompilacji. Po pokazie publiczność Muzeum będzie miała okazję wysłuchać koncertu artysty.

C. Spencer Yeh jest instrumentalistą i improwizatorem, autorem muzycznego projektu z pogranicza elektroniki, noisu i free improv - Burning Star Core. Spencer ma na swoim koncie współpracę między innymi z Tonym Conradem, The New Humans z Vito Acconcim, Paulem Flahertym i Chrisem Corsano, Lasse Marhaugiem, Robertem Piotrowiczem, Okkyung Lee, Rhys Chatham’s Guitar Trio All-Stars, Damo Suzuki’s Network. Jego albumy ukazały się nakładem wytwórni takich jak: Software, Drone Disco, Important Records, czy polskiego wydawnictwa Bocian Records. Występował między innymi w New Museum w Nowym Jorku, Ballroom Marfa, The Contemporary Arts Center w Cincinnati, Issue Project Room, Brooklyn, Roulette, Brooklyn, ICA, Philadelphia, ICA, Londyn, White Flag Projects, St. Louis, Performa, Lampo, Sónar, Frieze Music i All Tomorrow’s Parties.