SitoSalon
Kwiaciarnia Grafiki w Muzeum na Pańskiej

• Kolorowa grafika z białym napisem Sito Salon.

Zapraszamy do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na Pańskiej 3, które zmieni się w artystyczne pogotowie prezentowe i centrum sitodruku. Świąteczny SitoSalon już 17 grudnia w godz. 12:00–19:00.

Dzięki Kwiaciarni Grafiki Muzeum na Pańskiej przemieni się w przestrzeń łączącą wystawę, targi i warsztat grafiki. Zaprezentowane będą prace: serigrafie i sitodruki Wilhelma Sasnala, Rafała Wilka czy Veroniki Hapchenko. Zakupić będzie można prace m.in. Karola Radziszewskiego, Basi Bańdy czy Maurycego Gomulickiego, a także własnoręcznie wykonać prezent w akcji sita na żywo z grafiką Marii Kiesner i/lub Rafała Dominika. Szczegóły akcji poniżej!

Tego samego dnia otworzymy M Sklep w Muzeum na Pańskiej – będzie można zdobyć nie tylko najnowsze (i dawniejsze) publikacje Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (i innych znakomitych wydawnictw), ale też plakaty do wystaw, a nawet ostatnie sztuki koszulek z grafiką Aleksandry Waliszewskiej.

Obecne będzie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum, które zaoferuje, między innymi, najnowszą edycję autorstwa Patryka Różyckiego – sitodruk zrealizowany we współpracy z Kwiaciarnią Grafiki.

Deal Design Studio (również obecne na miejscu) będzie sprzedawać charytatywne kalendarze, z których dochód zostanie przekazany na Fundację Ocalenie.

Sitodruki na żywo:
grafika Marii Kiesner: godziny 13:00–15:00
grafika Rafała Dominika: godziny 16:00–18:00
Uwaga! Akcja sita na żywo ma proste zasady: Wy przynosicie koszulkę (najlepiej jasną, gdyż farba będzie czarna), a następnie drukujecie grafikę przy wsparciu osób z Kwiaciarni Grafiki. Wymiar odbitki będzie nie większy niż format A3. Koszt nadruku – „płać, ile chcesz”!

O KWIACIARNI GRAFIKI
Kwiaciarnia Grafiki to warszawska pracownia, która od ponad dekady uprawia kulturę sitodruku w imię demokratyzowania dostępu do sztuki. Tą ręczną techniką drukarską wykonują zlecenia, autorskie projekty, jednak przede wszystkim zapraszają artystów i artystki do współpracy. Na SitoSalonie zaprezentują przykładu sitodruku i serigrafii (nie każdy sitodruk to serigrafia, ale każda serigrafia to sitodruk).