SITODRUK Z PRACĄ ALEKSANDRY WALISZEWSKIEJ
WARSZTAT KWIACIARNI GRAFIKI

• SITODRUK Z PRACĄ ALEKSANDRY WALISZEWSKIEJ

W finisażowy weekend wystawy „Opowieści okrutne” zapraszamy w godzinach 11:00–13:00 do warsztatu sitodruku w Muzeum nad Wisłą – Kwiaciarnia Grafiki będzie wykonywała specjalną, jednokolorową odbitkę na podstawie pracy Aleksandry Waliszewskiej!

Przynieś tkaninę, na której chcesz mieć nadruk: torbę, koszulkę, cokolwiek chcesz. Dobrze, by była jasna – odbitka będzie wykonywana czarną farbą. Wymiar sitodruku: ok. 34,5 × 25 cm. W ramach biletu możesz wykonać jeden zadruk.

Waliszewska w twórczości sięga do pogańskich mitologii i motywów zapożyczonych ze średniowiecznych rękopisów. Na jej obrazach zobaczycie spragnione krwi upiory, wampiry, opętane dziewczęta, przybierające ludzkie cechy zwierzęta i bałtosłowiańskie krajobrazy – w tym zwodnicze mokradła. Właśnie one widnieją na sicie, które wcześniej wykorzystane było do limitowanej, sygnowanej edycji grafiki Aleksandry Waliszewskiej.

Liczba miejsc ograniczona, zachęcamy do kupienia biletu online.

Bilet wstępu na warsztat upoważnia też do wejścia na wystawę „Opowieści okrutne. Aleksandra Waliszewska i symbolizm Wschodu i Północy” w tym samym dniu.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: