Rysunek performatywny
Warsztaty dla dorosłych

• Rysunek performatywny

Fragm. pracy: Miriam Cahn, "kl. miłość (état de guerre / stan wojny)", 08.1983. Dzięki uprzejmości artystki oraz Galerie Jocelyn Wolff, Paris i Meyer Riegger, Berlin/Karlsruhe. Fot. Daniel Chrobak
  • Rysunek performatywny

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty zainspirowane wczesną fazą twórczości Miriam Cahn.

Zanim w połowie lat osiemdziesiątych artystka włączyła kolor i zwróciła się ku sugestywnemu malarstwu, tworzyła wielkoformatowe rysunki węglem. Prace wykonywała na podłodze, otwierając się na proces i eksperyment. Rysunki miały charakter performatywny.

Podczas warsztatów spróbujemy powtórzyć gest artystki. Będziemy rysować za pomocą ciała, ale też poszukamy innych sposobów na wyrażenie ciała poprzez ruch. Czy ciało przejmie kontrolę nad rysunkiem, czy rysunek nad ciałem?

Warsztaty w Polskim Języku Migowym poprowadzi Daniel Kotowski - artysta i edukator. Ukończył Wydział Architektury Wnętrz na ASP w Warszawie i Wydział Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Interesuje się biowładzą, komunikacją społeczną, wystawiennictwem i architekturę. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język foniczny.

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką Muzeum Dostępnego, Martą Przasnek, pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl

Informacje praktyczne dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne wydarzenia z tego cyklu: