Rysuj na różne sposoby
warsztaty dla dorosłych

• Rysuj na różne sposoby

Miriam Cahn, metropolia, 11.01.1987, kreda, papier. [Rysunek czarną kredą przedstawia z lotu ptaka ogromne miasto ciągnące się po horyzont]
  • Rysuj na różne sposoby

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty dla dorosłych na wystawie “Miriam Cahn: Ja, istota ludzka”. Warsztaty zostały przygotowane tak, by dobrze czuły się na nich osoby w spektrum autyzmu. Do udziału zachęcamy wszystkich zainteresowanych poznaniem metod pracy Miriam Cahn.

Miriam Cahn to artystka-eksperymentatorka. Przetestowała wiele metod rysunkowych i malarskich, których nie uczy się w szkołach artystycznych. Zamiast stawiać płótno na sztaludze, kładła kartkę na ziemi i rysowała całym ciałem. Zamykała oczy i rysowała po omacku. Duże obrazy tworzyła fragment po fragmencie, na oddzielnych kartkach, które potem sklejała za sobą.

Efekty pracy artystki zobaczymy na wystawie. Jej eksperymenty zachęcają, by samodzielnie przetestować różne sposoby rysowania. Temu poświęcimy drugą część spotkania. W sali warsztatowej zmierzymy się z kilkoma ćwiczeniami zainspirowanymi technikami Miriam Cahn. Sprawdzimy, jakie obrazy uda nam się stworzyć.

Uwaga: podczas warsztatów będziemy rysować węglem i pastelami siedząc na podłodze. Zachęcamy do założenia wygodnego ubrania, które może się ubrudzić.

Na warsztaty należy zapisać się przez formularz pod tekstem.

W razie pytań prosimy o kontakt z Martą Przasnek, koordynatorką programu Muzeum Dostępne. Należy pisać na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Informacje praktyczne dla osób w spektrum autyzmu.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne wydarzenia z tego cyklu: