Rodzinna wycieczka rowerowa
z „Małym Architektem"

• Rodzinna wycieczka rowerowa

Fot. Marta Ejsmont [Zdjęcie trzech ławek na miejskim podwórku: czerwonej, żółtej i zielonej stojących w cieniu drzew iglastych]

Zapraszamy dzieci od 7 lat na rodzinną wycieczkę rowerową

Naszym przewodnikiem będzie „Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta”.

Każda z rodzin uczestnicząca w wycieczce dostanie od Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki książkę „Mały architekt. Przybornik do oglądania miasta”.

Wystartujemy spod Muzeum nad Wisłą. Następne przystanki na trasie: Biblioteka Uniwersytecka i Dom Kereta.

Będziemy liczyć, mierzyć oraz sprawdzać na sobie siłę oddziaływania architektury.

Obejrzyj film Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki: Emilka i Boguś w Domu Kereta.

Prowadzenie:

Kasia Domagalska

historyczka sztuki i architektury, kierowniczka Działu Edukacji Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Prowadzi warsztaty i działania edukacyjne włączające dzieci, młodzież i dorosłych do procesów partycypacyjnych. Autorka książek: „Poradniki dobrych praktyk architektonicznych” dla poszczególnych dzielnic Warszawy. Współautorka książki „Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta”.

Marta Kwiatek

Ilustratorka, projektantka książek dla dzieci, graficzka działająca w obszarze sitodruku. Współzałożycielka Kwiaciarni Grafiki. Kierowniczka pracowni sitodruku i rysunku na School of Form. Współautorka książki „Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta”. Wcześniejsze działania artystyczne realizowała w duecie Kwiatuchi. Laureatka pokonkursowej wystawy BOLOGNA CHILDREN’S BOOK FAIR.

Kwiatek

grafik, aktywista, kurator, sitodrukarz. Fan cyklizmu, typografii i betonu. Walczy o uratowanie toru kolarskiego Orzeł — Nowe Dynasy. Kulturysta i Aktywista roku. Jego cykl typograficznych przedstawień architektury można spotkać m.in. w Nowym Jorku, Marsylii, Katowicach i Warszawie.

Bilety dostępne w Msklepie

*UWAGA! Przejazd będzie odbywał się głównie po drogach i chodnikach. Nie
wykluczamy przejazdu trasami osiedlowymi. Uczestnicy i uczestnicy wycieczki
zobowiązani są do przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz posiadania kasku
i oświetlenia rowerowego. Opiekunowie odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: