Rodzinna niedziela z Kinem Dzieci
Pokaz filmu „Miejsce na miotle” i warsztaty

• Rodzinna niedziela z Kinem Dzieci

W weekend 15 i 16 września, tydzień przed rozpoczęciem 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, organizatorzy festiwalu zapraszają na pokaz filmowy oraz warsztaty plastyczne do sześciu warszawskich kawiarni, księgarni i instytucji kultury.

Inspirując się hasłem zbliżającego się festiwalu „Ku nowej przygodzie” mali widzowie wybiorą się w podniebną podróż z bohaterami filmu krótkometrażowego „Miejsce na miotle” (5+), będącego ekranizacją ilustrowanej książeczki autorstwa Julii Donaldson i Axela Schefflera.

W niedzielę, 16 września, pokaz i warsztaty dla dzieci odbędą się w Muzeum nad Wisłą. W tym czasie rodziców zapraszamy na oprowadzanie po wystawie „Bestia, bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku”, które rozpocznie się o 14:00. Wystawa sztuki z Azji to spotkanie z wielością kultur, wierzeń, zwyczajów i nieznanych historii. To jednocześnie zaproszenie do spojrzenia na współczesność z perspektywy Wschodu. Nie Wschodu z naszych zachodnich wyobrażeń pełnych mitologizacji, ale Wschodu realnego, rejonu, gdzie toczą się ważne debaty i gdzie rodzą się nowe idee przyszłości.

Inne wydarzenia z tego cyklu: