Reflecting in time of pandemic
Ewa Majewska i MSN Home Office

  • Reflecting in time of pandemic

    Proj. Kaja Kusztra

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na anglojęzyczne seminarium w cyklu: „Koronaseminarium. Refleksja w czasach pandemii”.

Polecane lektury:

  • Sara Ahmed, „Willful Subjects”, Duke University Press, 2014, Introduction.
  • Catherine Malabou, "To Quarantine from Quarantine: Rousseau, Robinson Crusoe, and I"
  • Ewa Majewska, „Weak Resistance”, in: Krisis. Journal for Contemporary Philosophy, 2018, https://krisis.eu/weak-resistance/
  • Inne teoretyczne teksty napisane w czasie pandemii, które uznacie za interesujące.

Uwaga: na seminarium obowiązują zapisy pod mailem: zapisy@administracja.artmuseum.pl. Zainteresowanym podamy ID spotkania i hasło.

Informujemy, że maksymalna liczba aktywnych uczestników spotkania to 100 osób. Seminarium będzie jednak również transmitowane na żywo na naszym fanpage'u.


Wszelkie pytania dotyczące seminarium prosimy kierować pod adres:

Dr Ewa Majewska / ICI Berlin Affiliated Fellow
ewamajewska@o2.pl
 

dr Ewa Majewska

jest feministyczną filozofką i działaczką, współpracuje z Institute of Cultural Inquiry (ICI) w Berlinie. Pracowała na uniwersytetach: Warszawskim i Jagiellońskim, była też visiting scholar w takich instytucjach, jak Uniwersytet Kalifornijski, Berkeley czy IWM w Wiedniu. Jest autorką czterech książek, w tym: Kontrpubliczności ludowe i feministyczne oraz Tramwaj zwany uznaniem. Feminizm i solidarność po neoliberalizmie, jak też około 50 artykułów i esejów, opublikowanych między innymi w: e-flux, "Third Text", "Journal of Utopian Studies", "Praktyka Teoretyczna" i "Jacobin". Aktualnie zajmuje się przede wszystkim filozofią heglowską, zwłaszcza zagadnieniem dialektyki słabych; feministyczną teorią krytyczną i kulturami antyfaszyzmu. Jej kolejna książka, Feminist Antifascism. Counterpublics of the Common, ukaże się w 2021 roku. Mieszka w Warszawie.