Ramallah

We wtorkowy wieczór odbyło się spotkanie „Ramallah”, pierwsze z cyklu „site”, poświęconego związkom pomiędzy praktyką artystyczną a specyfiką konkretnych miejsc, miast czy regionów.

Gośćmi Muzeum byli: kuratorka Reem Fadda z International Acedemy of Art Palestine oraz architekt Yazid Anani z Department of Architecture na Birzeit University. Głównym tematem wykładów były związki między sztuką, architekturą i edukacją na terenach „podwyższonego ryzyka” jakimi są ziemie Autonomii Palestyńskiej. Omówiono m.in. Riwaq Biennale, projekty ze studentami Birzeit University „Decolonizing Architecture” i „Urban Cafes” w Ramallah oraz edukacyjny projekt International Acedemy of Art Palestine. Spotkanie współorganizowane było przez Instytut Adama Mickiewicza.