Codzienność w obliczu rewolucji
Oprowadzanie tematyczne

• Codzienność w obliczu rewolucji

Nikita Kadan, Bez tytułu (Departament Politycznej Historii Naturalnej)”, fot. B. Stawiarski

Czy w miejscach ogarniętych konfliktami między narodami, kulturami czy religiami da się oddzielić życie codzienne od polityki?

Jak bardzo jedno wpływa na drugie? Czy za pomocą stylu życia, doboru ubrań i butów można wyrażać swoje poglądy polityczne lub stawać się elementem rewolucji? Takie pytania stawiają artyści, których prace będą omówione podczas spotkania.

Spacer poprowadzi Maria Szczycińska — studentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, edukatorka w Zachęcie, animatorka warsztatów dla dzieci i młodzieży m.in. w ramach Ośrodka Edukacji Muzealnej w Łazienkach Królewskich. Jako członkini Stowarzyszenia Inicjatywa „Razem” odpowiedzialna jest za wydarzenia kulturalne w Zaczarowanym Ogrodzie na warszawskim Jazdowie.

Inne wydarzenia z tego cyklu: