Projekt na każdy dzień tygodnia
WARSZAWA W BUDOWIE 5

• Projekt na każdy dzień tygodnia

Zapraszamy na cykl warsztatów „Projekt na każdy dzień tygodnia” do Muzeum Historycznego m. st. Warszawy. Zajęcia będą się odbywały w godz. 17-20.

Świat zamyka się w siedmiu dniach. Są różne, czy do siebie podobne? Jak korzystamy z dnia powszedniego? Na ile codzienna rutyna buduje kokon naszego bezpieczeństwa? Czy przeszkadza nam jej monotonia? Na ile chcemy, by dni się od siebie różniły? Czy wyjątkowość niedzieli nie jest powtarzalna każdego tygodnia? Czy każdy poniedziałek jest taki sam? Czym różni się wtorek od środy? Jak żyjemy, jak każdego dnia korzystamy z domu, mieszkania, budynku, miasta, przestrzeni?

Dzień po dniu przyjrzymy się krajobrazowi tygodnia. W poniedziałek (14.10), wtorek (22.10), środę (30.10), czwartek (7.11), piątek (15.11), sobotę (23.11), niedzielę (1.12). Użyjemy najbardziej rudymentarnego narzędzia warsztatu pracy architekta – makiety. Być może także szkicu i rysunku. Planu, przekroju, fasady. Spostrzeżenia zapiszemy w postaci projektu.

Siedem trzygodzinnych spotkań – dwadzieścia jeden godzin, siedem dwuosobowych grup – czternaście osób. Projekt na każdy dzień tygodnia.

Warsztaty są przewidziane przede wszystkim dla studentów i absolwentów kierunków projektowych (architektura, architektura wnętrz, wzornictwo przemysłowe). Prosimy o przesłanie zgłoszenia wraz z krótkim życiorysem za pomocą formularza internetowego.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Seminarium Walka o idee a walka o ławkę w parkuWARSZAWA W BUDOWIE 5 Muzeum Historyczne m. st. Warszawy
Rynek Starego Miasta 28-42, Warszawa
18:00 Wykład Miasto bezmiejskie i niebyłeWARSZAWA W BUDOWIE 5 Muzeum Historyczne m. st. Warszawy
Rynek Starego Miasta 28-42, Warszawa
20:00 Film Fasady. Wszyscy jesteśmy architektamiWARSZAWA W BUDOWIE 5 Muzeum Historyczne m. st. Warszawy
Rynek Starego Miasta 28-42, Warszawa
18:00 Sesja IBA Warszawa?WARSZAWA W BUDOWIE 5 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
18:00 Warsztaty Mapa architekturyWARSZAWA W BUDOWIE 5 Muzeum Historyczne m. st. Warszawy
Rynek Starego Miasta 28-42, Warszawa
14:00 W przestrzeni publicznej Jak brzmi Stare Miasto?WARSZAWA W BUDOWIE 5 Muzeum Historyczne m. st. Warszawy