Premiera strony wystawy
„Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”

• Premiera strony wystawy

Li Jixiang, "Czyszczenie rzeki", 1996-2020, fotografia, druk cyfrowy, papier. Dzięki uprzejmości artystki, Betsy Damon i Asia Art Archive.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na otwarcie strony internetowej wystawy „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”.

Otwarcie wystawy „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany” nie odbędzie się. W piątek, 20 marca 2020 roku, o godz. 19:00 uruchomimy jednak stronę wystawy wiekpolcienia.artmuseum.pl. Zaprezentowana zostanie na niej grupa prac z wystawy oraz słownik, który napisała prof. Ewy Bińczyk – autorka szeroko dyskutowanej książki Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu. Na stronie regularnie pojawiać się będą także filmy artystyczne poświęcone refleksji na temat środowiska.

Artystki i artyści biorący udział w wystawie:

Jonathas de Andrade, Isabelle Andriessen, Rasheed Araeen, Robert Barry, Kasper Bosmans, Boyle Family, Agnieszka Brzeżańska, Dora Budor, Vija Celmins, Center for Land Use Interpretation, Alice Creischer, Czekalska + Golec, Betsy Damon, Tacita Dean, Thierry De Cordier, Agnes Denes, Ines Doujak, Jimmie Durham, Jerzy Fedorowicz, Hamish Fulton, Futurefarmers, Cyprien Gaillard, Simryn Gill, Wanda Gołkowska, Guerrilla Girls, Małgorzata Gurowska, Anna & Lawrence Halprin, Mitsutoshi Hanaga, Suzanne Husky, Ice Stupa Project, INTERPRT, Anja Kanngieser, Karrabing Film Collective, Beom Kim, Frans Krajcberg, Susanne Kriemann, Stefan Krygier, Katalin Ladik, Nicolás Lamas, John Latham, Richard Long, Antje Majewski, Nicholas Mangan, Krzysztof Maniak, Qavavau Manumie, Robert Morris, Shana Moulton & Nick Hallett, Teresa Murak, Peter Nadin & Natsuko Uchino & Aimée Toledano, Bruce Nauman, Nishiko, Isamu Noguchi, OHO, Dennis Oppenheim, Prabhakar Pachpute & Rupali Patil, Maria Pinińska-Bereś, Agnieszka Polska, Ludmiła Popiel, Joanna Rajkowska, Jerzy Rosołowicz, Oscar Santillán, Gerry Schum, Bonnie Ora Sherk, Anna Siekierska, Rudolf Sikora, Magdalena Starska, Irv Teibel, Akira Tsuboi, Maria Waśko, Ryszard Waśko, Lawrence Weiner, Magdalena Więcek, Andrea Zittel.