„Witaj w świecie bez architektów"
Premiera książki Jakuba Szczęsnego

• (autor podpisujący książkę, stos książek na stole)

fot. Maciej Kropiwnicki

Zapraszamy do Muzeum nad Wisłą na premierę książki Jakuba Szczęsnego „Witaj w świecie bez architektów".

W architekturze liczy się kontekst: warunki klimatyczne, społeczne, historyczne, ekonomiczne i polityczne, które wpływają na to, jak mieszkają i żyją ludzie w różnych częściach globu.

Czego możemy się nauczyć z dzieł lokalnych, często anonimowych budowniczych? Jak architektura może reagować na współczesne wyzwania, takie jak migracje czy katastrofa klimatyczna? Jak oddolne inicjatywy mogą przysłużyć się dobremu kształtowaniu placówek edukacyjnych? Co o nas mówią przestrzenie i budynki, w których żyjemy?

Na te i podobne pytania spróbujemy odpowiedzieć w czasie spotkania poświęconego książce Jakuba Szczęsnego „Witaj w świecie bez architektów”.

Uczestnicy i uczestniczki: Jakub Szczęsny, Anna CymerTomasz Fudala. Rozmowę poprowadzi Bogna Świątkowska.

Muzeum nad Wisłą, transmisja na FB WARSZAWA W BUDOWIE.

Jakub Szczęsny
architekt, projektant najwęższego domu świata (Domu Kereta, w kolekcji nowojorskiego MoMA), kieruje własną pracownią SZCZ w Warszawie, prowadzi popularyzatorskie programy telewizyjne na temat architektury i projektowania wnętrz.

Bogna Świątkowska
dziennikarka, animatorka kultury, prezeska zarządu Fundacji Kultury Bęc Zmiana, redaktorka naczelna czasopisma „Notes na 6 tygodni”, autorka tekstów, wywiadów, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych współczesnej kulturze popularnej.

Anna Cymer
historyczka architektury, autorka tekstów o architekturze i designie oraz książki „Architektura w Polsce 1945–1989”, laureatka Nagrody Dziennikarskiej Izby Architektów RP.

Tomasz Fudala
historyk i krytyk sztuki, kurator w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, od 2009 roku organizator festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE, autor tekstów w katalogach wystaw i publikacjach poświęconych sztuce i architekturze.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Debata Wyprowadzenie edukacji ze szkółPo co systemowi edukacji instytucje kultury i NGO ? MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowe oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim | Guided tour in English WARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Sobotnie oprowadzanie po wystawie z Grzegorzem PiątkiemWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
12:00 Spotkanie Niedziela z BlyzkistWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
12:00 Spacer Spacer architektoniczny | Szkoły w Śródmieściu | Grzegorz PiątekWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? ul. Stawki 14
,
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie gościnne po wystawie – Grzegorz MikaWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą