Pracownia Design

• Pracownia Design

Zespól graficzny LaPolka, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych 'ę' oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wernisaz wystawy powarsztatowej „Pracownia Design”.

Przez cztery miesiące od pażdziernika do grudnia 2009 Marta Białecka i Anna Piwowar, projektantki obiektów użytkowych i graficzki z zespołu LaPolka, przygotowały i przeprowadziły cykl autorskich warsztatów poświęconych designowi, w ramach których uczestnicy, głównie uczniowie warszawskich gimazjów i liceów przez kilka tygodni pracowali nad swoimi autorskimi projektami dla bibliotek. Odwiedzili różne biblioteki, przeprowadzili analizę, znaleźli problemy i zastanawiali się jak je rozwiązać.

W efekcie powstały zarówno obiekty gotowe do masowej produkcji jak i pomysły akcji społecznych usprawniających funkcjonowanie bilbiotek czy futurystyczne systemy przekazywania informacji. Wszystkie projekty można oglądać w trakcie wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Organizator: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych €˜ę’
Partnerzy: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy, ZoomZoom.