pracownia architektoniczna Plus8.pl, Maja Wolna oraz Michał Latko i Katarzyna Sokołowska
Nowe Piętro. Młoda architektura, grafika i wzornictwo

Miesięcznik „Architektura-Murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na trzecie spotkanie w cyklu „Nowe Piętro 2010/2011”. To comiesięczne prezentacje młodych architektów, dizajnerów i grafików z różnych środowisk.

Dla twórców to okazja, by przedstawić swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

Gośćmi najbliższego wieczoru będą: pracownia architektoniczna Plus8.pl, grafik Maja Wolna, oraz designerzy Michał LatkoKatarzyna Sokołowska.

ARCHITEKTURA

Studio projektowe Plus8.pl powstało w 2006 roku jako inicjatywa młodych architektów, którzy po praktyce w holenderskim biurze ONL w Rotterdamie, zachęceni nagrodami za projekty studenckie i prace dyplomowe postanowili założyć własną działalność w Polsce. Zespół tworzą Michał Górczyński, Paulina Seemann, Rafał SeemannŁukasz Pluta. Do największych osiągnięć firmy należy zwycięstwo w konkursie na TBS w Gliwicach oraz wyróżnienie w konkursie na stadion miejski w Łodzi wspólnie z firmą Bauren. Plus8.pl promuje swoje projekty tworząc min. wirtualny świat, w którym użytkownik może sprawdzić funkcjonalność zaproponowanych rozwiązań.

GRAFIKA

Maja Wolna jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i adiunktem w Pracowni Plakatu II tej uczelni. Zajmuje się grafiką użytkową, tworząc plakaty i ilustracje. W tegorocznej, 22 edycji Miedzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie jej praca nagrodzona została złotym medalem w kategorii plakatów ideowych.

DESIGN

Michał Latko ukończył studia na Wydziale Wzornictwa ASP w Katowicach w 2007 roku. Projektuje pojazdy – jego praca dyplomowa to maszyna do odwiertów górniczych – a także opakowania czy meble. Jest aureatem Interior Motives Design Awards 2005. Katarzyna Sokołowska, również absolwentka katowickiej ASP zdobyła między innymi wyróżnienie w konkursie czasopisma „Twój Styl” za projekt wnętrza samochodu i nominację do nagrody głównej Henkel Design Award w kategorii Experimental Design.