Poznawanie rzeźb w Parku Rzeźby na Bródnie z Klubem Seniorek i Seniorów Nowoczesnych
Gra terenowa dla osób w każdym wieku

• Zdjęcie. Grupa osób siedzi na leżakach w parku, obok niech Domek Herbaciany w Parku Rzeżby na Bródnie, konstrukcja w kształcie sześcianu z lustrzanymi ścianami.

Domek Herbaciany w Parku Rzeźby na Bródnie - fot. Wojtek Kaniewski

Klub Seniorek i Seniorów Nowoczesnych zaprasza dorosłych i dzieci do wspólnej gry terenowej w poszukiwanie rzeźb w Parku Rzeźby na Bródnie. Będziemy wspólnie interpretować je po swojemu i fantazjować na temat ich przekazu i znaczenia. Nad bardziej dogłębnym poznaniem dzieł sztuki publicznej będzie czuwał kurator Parku Rzeźby na Bródnie - Szymon Maliborski z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia 2023 (czwartek).
Zbiórka o godz.12.00 pod Domkiem Herbacianym w Parku Rzeźby na Bródnie.
Dokładna lokalizacja: https://goo.gl/maps/fyRaGPnGqiBnjttz7

Wydarzenie realizowane w ramach Tygodnia Międzypokoleniowego, odbywającego się w tym roku w ostatnim tygodniu kwietnia. W tym czasie w Warszawie organizowane są liczne spotkania, warsztaty, debaty, spacery i inne wydarzenia skierowane do różnych grup wiekowych, mające na celu połączenie wszystkich, którym bliska jest idea wspierania integracji międzypokoleniowej.

Park Rzeźby na Bródnie powstał w 2009 roku, jako wspólna inicjatywa artysty Pawła Althamera, Urzędu Dzielnicy Targówek i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Projekt Parku Rzeźby czerpie z różnych tradycji sztuki publicznej: zarówno tej wywodzącej się ze sztuki abstrakcyjnej i minimalizmu, jak i mającej społeczny, partycypacyjny charakter. Park Rzeźby pełni funkcję ewoluującej wystawy sztuki współczesnej, prezentowanej pod gołym niebem i dostępnej dla widzów przez 24 godziny na dobę. Znajdujące się w parku dzieła stanowią część stale rosnącej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.